10.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Samir Mane drejt krijimit të një partie politike të djathtë?

- Advertisement -spot_imgspot_img

Ka disa kohë që Samir Mane biznesmeni mê i pasur në Shqipëri, po del më shumë se normalja në media. Herë si bamirës, herë si multimiliardër e herë si njeri ne anëtarë të fisit të lidhur me CIA. Në Klan, në Top Channel e kudo, Mane nuk i thotë jo asnjë gazetari. A del nje njeri që llogaritë i ka të ftohta vetëm për hir të daljes?

Normalisht që jo!

Të dalësh shpesh në media nuk ka agjë të keqe, Mane ka shumë arritje në jetë sidomos financiare, arritje që kalojnë ndoshta në disa breza. Edhe pse dritë hijet nuk kanë munguar asnjëherë!

E pavarësisht kësaj, duket që Samirin diçka e mundon por edhe i mungon. Njerëz si Mane me garanci financiare për jetën e tyre dhe të familjes, kanë një karakteristikë, nuk ngopen asnjëherë me atë që kanë.

Ata janë gjithmonë në kërkim të aventurave dhe sfidave, përveç parasë tashmë me historinë.

Mane e di shumë mirë se emri i tij pavarësisht llogarisë bankare, do të shuhen një ditë si biznesmen, prandaj i duhet më shumë se aq. I duhet emri në histori.

Këtë ka një mënyrë për ta arritur, futja në politikë. Kështu që ne të rocknews, besojmë se Mane do të futet në politike por jo në PS apo PD, por me një parti të re që dukshëm do të jetë pro kapital pro biznes. Me tezat e autorit të tij të preferuar, Milton Fridman.

Me gjasa kjo lëvizje e djathtë do të vijë pas 2025 ku e djathta me Berishën dhe Metës apo Bashës do shkojë drejt humjes e padiskutueshme. Deri atëherë, mos u habisni që ta shikoni përditë e më shumë Samir Manen në media.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img