13.5 C
Tirana
E shtunë, 7 Tetor, 2023

By passi i Vlorës 56 milion euro, korrupsion dhe abuzim!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Edi Rama e hapi me bujë të madhe bypassin e Vlorës, një rrugë që sipas tij do të eliminonte trafikun, dhe do të sillte një standart të ri. Edhe pse disa vite nga inagurimi i kësaj rruge shikoni pak si është katandisur.

Gropa dhe rënie skarpatesh, rrjepje e asfaltit, një rrugë e rrezikshme ku shpesh ka patur dhe aksidentet fatale. Ky projekt ishte që nga koha e Berishës, por u bllokua në 2013- 2017 nga Edi Rama pasi ministrinë e Transportit e kishte LSI. Por fill pas zgjedhjeve situata ndryshoi, punimet filluan me intesitet dhe në 2021 para zgjedhjeve Edi Rama dhe Belinda Balluku prenë shiritin e rrugës bashkë me komisionerin e BE Oliver Verhely. Por tani kjo rrugë bie era korrupsion edhe pse një pjesë ishin fonde të dhuruara nga BE një pjesë kredi.

Shikoni si është gjëndja e rrugëve tani, më shumë se skandaloze dhe ende e pa përfunduar.

Shpresojmë shumë që prokuroria ti hetojë abuzimet që janë shumë të dukshme! Dhe mbi të gjitha kjo rrugë të mos marri jetë njerëzish!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img