11.5 C
Tirana
E mërkurë, 6 Dhjetor, 2023

Plazhi Golemit në Kavajë, me m… fekale e mushkonja, pa harruar korrupsionin

- Advertisement -spot_imgspot_img

Turizmi është një vlerë e madhe për vendin tonë dhe burim kryesor të ardhurash, por pavarësisht kësaj problemet e mëdha dhe korrupsioni po e gërryejnë dhe japin mesazhe negative. Mediat ditën e fundit kanë nxjerr një skandal të madh ku ujërat e zeza ose shkurt m… I mijëra qytetarëve derdhet në det.
Po, po! Aty ku lahen qindar fëmijë e mijëra qytetarë të tjerë nga Kosova apo edhe vendas. Korrupsioni është aq I lartë sa vetëm pak vite më parë qeveria shpenzoi 13 miliard lekë për të bërë të mundur ndarjen dhe trajtimin e ujërave të zeza por pamjet në fjalë janë të vërtetat e hidhura se në Shqipëri jo ka korrupsion por është shumë më I lartë nga ccfarë mendojmë ne.
Zona e Golemit, është më e populluara sipas statistikave me pushues që janë vendas e të huaj, pork jo zonë është lënë jo vetëm në harresë por aty mushkonjat dhe m… bëjnë kërdinë, ndërsa qytetarët paguajnë taksa përditë e më shumë!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img