28.5 C
Tirana
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Ekskluzive/Denonim i ri ndaj Ilir Metës, një nga ish pronarët e MEKTRIN MOTORS, i ka paguar 105 mijë euro për 10 ditë udhëtim në Jaht!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Duket se telashet nuk kanë të sosur për Ilir Metën dhe biznesmen të mëdhenj në Shqipëri që kanë korruptuar prej vitesh sistemin në bashkëpunim të ngushtë me politikën. Një denoncim i ri është gati për tu dorëzuar ndaj Ilir Metës, me akuzën e mosdeklarimit të një “dhurate” nga ish pronari i MEKTRIN MOTORS, Roland Shahini, shkak është bërë zbulimi se ai i ka paguar Metës kur ishte president 105 mijë euro pushimet në një jahtet më luksoze në botë për 10 ditë.

Nga informacjone që rocknews ka dhe do të ruaj burimin, Ilir Meta nuk i ka deklauara në ILDKPI këtë dhuratë që nuk dibet as arsyeja përse i është berë Ilir Metës. Por kjo tregon se në aferra PS dhe LSI janë bashkë. Roland Shahini është bashkëshorti i kryetares së Bashkisë Durrës Emirjana Sako dhe bashkë me të vëllain drejtojnë MEKTRIN MOTORS, një nga konçesionarët me çmimet ekstrem të larta në Shqipëri. Denoncimi pritet të bëhet së shpejti!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img