28.5 C
Tirana
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Kini kujdes, hijenat bashkiake namin me gjoba, me të drejtë e pa të drejtë!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Shumë qytetarë ankohen me të drejtë për policinë bashkiake që një nga detyrat kryesore të saj ka gjobitjen e qytetarëve vend e pa vend. Së fundi kaçakët bashkiakë janë vërsulur si të tërbuar ndaj çdo makine që ju del para, qëllimi kryesor gjobitja e sa më shumë qytetarëve për të rritur të ardhurat në arkën e bashkisë.

Në asnjë rast të vetëm këta persona që paguhen nga qytetarët e Tiranës, nuk këshillojnë qytetarët po qëllimi është ti kapin pa mendje dhe ti vendosin gjoba. Kjo ka ndodhur edhe me banorë të zonave pra rezident që janë gjobitur vetëm se mungonte fleta e rezidentit, ndërkohë është e habitshme se si këta individë me akses në sistem nuk i shikojnë këto.

Me pak fjalë ligësia e drejtuesve të bashkia dhe këtyre shërbëtorëve të vegjël bën që sjellja korrekte dhe buon sensi ndaj qytetarëve të mos jetë ekziztent por vetëm arroganca dhe shpirtngushtësia.

Kini kujdes, hijenat e gjobave janë në aksion!

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img