10.5 C
Tirana
E martë, 5 Dhjetor, 2023

SPAK arreston ish zv ministrin e shëndetësisë, por harron ish ministrin Ilir Beqja dhe kryeministrin Edi Rama.

- Advertisement -spot_imgspot_img

SPAK arrestoi 8 zyrtarë dhe ish zyrtarë të ministrisë së shëndetësisë ku Klodian Rrjepaj është ai që bie me shumë në sy, në atë kohë zëvëndës ministër.

Por ajo që nuk shkon në këtë histori është fakti se në një ministri, rolin kryesor e ka ministri dhe me pas kryemininistri që i jep edhe “porositë” direkte. Si ka mundësi që Ilir Beqja ish ministër nuk po arrestohet nga SPAK?

Si ka mundësi që për këtë konçesion 100 milion euro, merret në pyetje ish ministri i financave dhe jo kryeministri Edi Rama që e ka mbrojtur edhe duke bërë debate të forta.

Janë shumë pyetje që shpresojmë që SPAK do i japë përgjigje.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img