28.5 C
Tirana
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Aleksandër Frangaj dhe Flamur Noka shpallen non grata nga Britania e Madhe!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Një liste e re me persona të shpallur non grata me 13 deputetë, shumica të PS pak nga PD por edhe pronarë mediash, ka ardhur në Tiranë nga Britania e Madhe. Rocknews bazuar në informacjone brënda PS zyrtare mëson se non grata janë shpallur disa persona emrat e të cilëve so i publikojmë në vijim.

Emri që ka rënë në sy është Aleksandër Frangaj pronar i RTV Klan dhe biznesmen që ka vënë gjoba të hapura ndaj kujdo që ka dashur me qëllim përfitimin e parave në dëm të ligjeve të shtetit dhe në abuzime shumë të mëdha.

Frangaj për shkak të këtyre abuzimeve që meriton burgun është shpallur vetëm non grata.

Për shkak të lidhjeve me njerëz të rrezikshëm dhe krimin e organizuar non grata u shpall edhe ish ministri j brëndshëm, deputet i PD Flamur Noka. Emër aspak surprizë për shkak të abuzimeve të shumta dhe rolin në sulmin e selisë së PD në 8 janar.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img