28.5 C
Tirana
E shtunë, 30 Shtator, 2023

Olta Xhaçka, Belinda Balluku dhe Damian Gjiknuri i shtohen listës së non gratës nga Britania e Madhe! A do të shkojnë në burg!

- Advertisement -spot_imgspot_img

Rocknews do të vijojë më publikimin e emrave që janë shpallur non grata nga Britania e Madhe, një listë e re që ka mbërritur në Tiranë në korrik.

Kështu mësohet se pëe privatizimet e reparteve ushtarake Olta Xhaçka është shpallur non grata, gjithçka është e lidhur me repartin ushtarak në Sarandë, privatizim i bllokuar edhe nga SPAK, ku mendohet se edhe burri i saj Artan Gaçi mund të jetë i përfshirë.

Belinda Balluku është në listën e Britanisë gjithashtu me akuza të rënda për korrupsion, duke e bërë zyrtaren e parë në detyrë si ministre e infrastrukturës dhe energjisë dhe zv kryeministre që shpallet non grata. Një preçedent shumë i rrezikshëm për vendin dhe historike për nga negativiteti.

Damian Gjiknuri është në listë po ashtu me akuza të rënda për korrupsjon kur ishte ministër i energjitikës. Por jo vetëm kaq ka dhe hetim pasurie nga SPAK, pasi nuk justifikon dot super shtëpitë në bllok dhe jo vetëm. Burime të rocknews pranë PD thonë se lista vijon dhe do e publikojmë perditë më emrat.

- Advertisement -spot_imgspot_img
LAJMI FUNDIT
- Your ads here -spot_img
TË NGJASHME
- Your ads here -spot_img